جاذبه های گردشگری ساری

جاذبه های گردشگری ساری

انتقال اخبار

 

 
انتقال اخبار
ابزار و امکانات مدرن ارتباط از راه دور در دگرگونی عملکرد و محتوای مطبوعات نقش عمده ای بازی کرده اند.تا قرن 19، روزنامه ها کمابیش به طور مرتب خبرهای ملی و مملکتی را در اختیار خوانندگان می گذاشتند ولی برای اخبار خارجی در واقع جیره خوار پست بودند و می بایست روزها و هفته ها  و احیانا ماهها به انتظار بمانند تا پست از راه برسد و نامه ها و گزارش های خبرگزاران و نمایندگان یا روز نامه های خارجی را بیاورد. گاه نیز مسافرانی که از کشورهای  دوردست می آمدند خبرهایی با خود می آوردند. بدین ترتیب رویدادهای کشورهای دور همیشه با تاخیر و اغلب نیز به صورتی که چندان مطابق واقع نبود در روزنامه ها منتشر می شد و اینکه انتشار رویدادهای جهان به وسیله روزنامه ها پوششی جهانگیر بیابد طبعا به فراهم آمدن وسایل 
ارتباطی و انتقالی سریعتر، مرتبتر، و سازما یافته تر موکول می شد. بنابراین می توان مبنای مطبوعات مدرن را در سال  1832 یعنی تاریخ تاسیس « آژانس هاواس » دانست.
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 5
موضوع : | بازدید : 4
برچسب ها : ,
+ نوشته شده در دوشنبه 18 دی 1396ساعت 16:33 توسط مریم تهرانی |

 بخشی از کتاب فن روزنامه نگاری 

 

نویسنده : فیلیپ گایار
 
ترجمه : فضل الله جلوه
امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 5
موضوع : | بازدید : 3
برچسب ها : ,
+ نوشته شده در دوشنبه 18 دی 1396ساعت 16:33 توسط مریم تهرانی |

به زودی یاد میگیری

نقش بد خود را به اسم صدا کن و دوباره گوش بده . از خودت بپرس  که آیا این نقش با توجه به موقعیت که پیش امده هیچ اطلاعات و یا راه حل مفیدی برای تو دارد یا نه؟ 

این مسئله خیلی مهم است معمولا یک نقش بد چیزی را به تو میگوید که به دانستن آن نیاز داری  ولی تو به آن گوش نمیدهی چون به اندازه ای از حرف های آزاردهنده او رنجور شده ای که حتی پیام مفید او را دریافت نمیکنی. اگر آن نقش بد اطلاعات مفیدی برای تو داشت آن را با کمال ادب بپذیر  این اطلاعات به واسطه یک  نقش خوشایند تر در آینده به تو منتقل خواهد شد.

مثال:

علامه دهر : آدم گیج همین الان پمپ بنزین را رد کردی  یک نگاه هم به عقربه بنزین نکردی 

جواب تو : متشکرم علامه دهر همین الان به سمت پمپ بنزین بر میگردم.

اگر دوست داری که پیشرفت کنی لبخند خوشایندی بزن و مودب تر باش. به زودی یاد میگیری که به خودت اطلاعات بدهی بدون آنکه خودت را گیج خطاب کنی.

امتیاز بدهید : 1 2 3 4 5 6 | امتیاز : 3
موضوع : | بازدید : 21
برچسب ها : ,
+ نوشته شده در پنجشنبه 16 آذر 1396ساعت 15:19 توسط مریم تهرانی |

صفحه قبل 1 صفحه بعد
× بستن تبلیغات

تبلیغات متنی

وبلاگ دهی
دانلود سریال جدید خارجی
دانلود فصل سوم دورهمی
جدول لیگ برتر فصل 96/97
نتایج لیگ قهرمانان اروپا 2017/18